Przemysł drzewny

Przemysł drzewny łącznie z produkcją mebli, okien i wykładzin podłogowych

Balti oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie przetwarzania i aplikacji termoplastycznych i często reaktywnych klejów topliwych dla przemysłu drzewnego, w tym do budowy okien.

  • Klejenie ościeżnic, płyt wielowarstwowych i płyt o strukturze plastra miodu
  • Oklejanie krawędzi, pokrywanie profili, klejenie profili i dekorów
  • Produkcja mebli
  • Powlekanie parkietu, korka, linoleum itd. za pomocą PUR

Oklejanie krawędzi

Zarówno OEM, jak i klienci końcowi są zwolennikami systemów balti do zasilania układów aplikacji. Urządzenia balti do wytapiania materiałów w workach z techniką PUME są niezrównane w ostrożnym, dostosowanym do potrzeb topieniu i tłoczeniu wrażliwych reaktywnych klejów topliwych.

NOWOŚĆ: Technologia dysz szczelinowych ma w niektórych zastosowaniach przewagę nad technologią walcową. Zwłaszcza tam, gdzie można aplikować bezpośrednio na krawędź. Bazując na istniejącej już od lat technologii dysz szczelinowych w oprawie książek firma bati stworzyła specjalną dyszę do oklejania krawędzi.

Produkcja pokryć podłogowych

Na pokrycia podłogowe coraz częściej nanoszone są nadruki za pomocą wysokowydajnych drukarek cyfrowych. Z drewna powstaje granit, integrowane są obrazki i logo firmowe, korek staje się bardziej odporny itd. Aby chronić te nadruki nanoszona jest warstwa ochronna. Tutaj również topliwy klej poliuretanowy zyskuje na popularności (tzw. Hot Coatings). Najnowsza generacja tych powłok wypełniana jest materiałami abrazyjnymi. Jako jedyna na świecie firma balti może reagować szybko i niekonwencjonalnie i dostarczyć systemy topienia i tłoczenia do napełniania walcowych systemów aplikacji bardzo abrazyjnym, reaktywnym klejem termotopliwym.