O firmie

Jedyna w swoim rodzaju

Balti, innowacyjne przedsiębiorstwo działające z sukcesem na całym świecie, z siedzibą w Barr w Szwajcarii, ca. 20 km na południe od Zurychu, najłatwiej dotrzeć samochodem lub samolotem i komunikacją miejską.

Firma dysponuje całą kompetencją praktycznie wszystkich komponentów kluczowych w urządzeniach do klejów termotopliwych. Wyróżnia ją rozwój mechaniki na systemach CAD, hardware i software, produkcja wraz z wybranymi partnerami z okolicy, montaż we własnych halach fabrycznych, jak również bezpośredni serwis i dystrybucja, lub we współpracy z firmami dystrybucyjnymi. Kompleksowe systemy to dla nas wyzwanie, z którym potrafimy sobie poradzić po mistrzowsku.

Historia

1985

Firma balti została założona w roku 1985 przez Waltera Baltenspergera, który nadał jej nazwę. Działalność firmy rozpoczęła się od dużego zlecenia od Daimlera na urządzenia dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Przed pierwsze lata balti działało prawie wyłącznie w branży motoryzacyjnej.

1990+

Później dołączyła telekomunikacja, a ostatnio takie gałęzie przemysłu, jak AGD, drewno, książki i fotowoltaika, przy czym balti ciągle wspiera z sukcesem również aplikacje z innych branż. Firma balti wyspecjalizowała się niemal wyłącznie w przetwarzaniu kleju termotopliwego i w tej dziedzinie z pewnością można ją zaliczyć do wiodących i najbardziej innowacyjnych firm. Między innymi pierwsze.

2002

Od roku 2002, w ramach przepisów regulujących następstwo, przedsiębiorstwem kieruje Urs Sachs. Aplikacje, jak również sama firma, wzmocniły swoją pozycję na rynku. Dzięki zadowolonym klientom można było z sukcesem rozbudować zakres zastosowań, obszary sprzedaży i firmę.

Kompetencje

Wysokie kompetencje w zakresie technologii pomp, ogrzewania i napędów, w połączeniu z dużym doświadczeniem w dziedzinie automatyzacji i technologii klejenia, pozwalają tworzyć ciągle na nowo produkty i procesy na najwyższym poziomie, z po części światowym przywództwem.

Firma jedyna w swoim rodzaju w następujących obszarach:

 • Pompy dozujące o najwyższej wydajności i najniższej wadze
 • Urządzenia do topienia kleju w workach dla PUR, POR i PAR
 • Płyty topiące o najwyższej wydajności i najmniejszej ilości resztkowej
 • Precyzyjna aplikacja kleju termotopliwego o bardzo wysokiej lepkości
 • Obrotowa dysza szczelinowa
 • Dokładne natryskiwanie dużych powierzchni w jak najkrótszym czasie
 • Topienie i transport mediów bardzo abrazyjnych - dostęp do specjalnych powłok powierzchniowych
 • Barwienie i mieszanie kleju hotmelt in-line
 • Zasobniki
 • Kompletne systemy z robotami, obrotowymi stołami sterującymi, technologią toru towarów, urządzeniami do powlekania i kaszerowania
 • i wiele innych

Balti sprzedaje swoje urządzenia na całym świecie

Dobrze zorganizowany zespół pracowników o różnych kompetencjach sprawia, że możliwe jest funkcjonowanie firmy balti i tworzenie produktów. Z wielką pasją i kompetencją będziemy Państwa wspierać w najlepszy możliwy sposób. Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami